Aliuminio profiliai – pritaikomumas įvairiuose sektoriuose

·

Šiuolaikinėje rinkoje, aliuminio profiliai yra laikomi universaliomis ir novatoriškomis priemonėmis, lengvai integruojamomis daugybėje sričių. Todėl galima teigti, kad aliuminio profiliai tampa nepakeičiamais – nuo pervežimų iki statybų projektavimo ir inžinerijos sričių.

Pats aliuminis, iš savęs yra vienas populiariausių metalų visame pasaulyje, kadangi yra lengvas ir patvarus, atsparus išoriniams poveikiams bei sąlyginai nebrangus. Kadangi aliuminis lydosi ne itin aukštoje temperatūroje, jo dirbinius, įskaitant profilius gamina visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą.

Patys aliuminio profiliai yra gaminami ekstruzijos, arba kitaip patriant, išstūmimo būdu. Pasitelkiant specialųjį vamzdį, įstatomas ritinio formos aliuminio strypas, kuriame sukuriama speciali temperatūra ir slėgis, aliuminiui minkštinti. Tada stumiamas aliuminis, tekėdamas per išpjovą, suformuoja profilį, kuris ataušintas yra supjaustomas. Aliuminio profilių apdirbimas išties yra nesudėtingas procesas, leidžiantis atlikti tikslius montavimo darbus pjaustant, gręžiant bei virinant.

Kalbant apie aliuminio profilių paskirtį, jis gali atlikti įvairias funkcijas įvairiuose sektoriuose. Pavyzdžiui, statybose aliuminio profiliai yra plačiai naudojami įrėminti langus, duris, formuoti vadinamas užuolaidines sienas, kurios gali būti suvarstomos, suskleidžiamos ir išskleidžiamos, norint vieną erdvę, paversti keliomis.

Taip pat galima sudaryti ir lengvai montuojamas ir elastingas stogų sistemas nameliams, terasoms ir ne tik. Tai įmanoma dėl mažo aliuminio profilių svorio ir tvirtumo. Būtent šios savybės lemia profilių patikimumą ir tvirtumą, esant įvairioms sąlygoms.

Tuo tarpu transporto sektoriuje, aliuminio profiliai yra taip pat itin vertinami. Jų lengvumas yra itin naudingas, kadangi jie naudojami sausumos transporto priemonių rėmuose, orlaivių konstrukcijose ir vandens transporto priemonių komponentuose. Mažas profilių svoris didina transporto priemonių efektyvumą ir tuo pačiu saugumą.

Pasauliui diegiant tvarius energijos naudojimo sprendimus, aliuminio profiliams tenka bene pagrindinis vaidmuo. Taip yra, kadagi, aliuminio profiliai sudaro saulės kolektorių rėmų, montavimo sistemų ir kitų svarbių komponentų pagrindą, skatinantį atsinaujinančiųjų energijos šaltinių naudojimą.

Gamybos pramonėje aliuminio profiliai naudojami konvejerių sistemų ir gamyklų įrangos komponentuose. Jų tvirta ir lengva konstrukcija optimizuoja įvairiausią pramoninę veiklą. Taip pat profiliai lengvai pritaikomi ir baldų gamyboje, pavyzdžiui gaminant slankiojančių spintų durų sistemas ir ne tik. Kadangi aliuminio profiliai pasižymi unikalia savybe priešintis korozijai, gali būti naudojami drėgnose erdvėse – vonios kambaryje, rūsyje ir net esant lauko sąlygoms.

Juos įsigyti galima ir internetu iš https://e-heliopolis.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *