Baidarės su nakvyne: kaip pasiruošti tokiam žygiui?

·

baidarės

Baidarių žygiai turbūt yra pati populiariausia vasaros atrakcija. Lietuvoje tam yra visos reikalingos sąlygos: daugybė vandens telkinių ir puikus vasaros oras. Baidarės su nakvyne gamtoje – puiki laisvalaikio ir netgi šventės pramogos idėja. Kaip pasiruošti tokiam žygiui ir apie ką reikėtų pagalvoti ruošiantis plaukti su baidarėmis?

Kur nakvoti?

Jeigu planuojate užsisakyti baidarių nuomą, pirmiausia pasirinkite Jums tinkamą maršrutą. Lietuvoje yra labai platus maršrutų pasirinkimas. Galima plaukti upėmis, iš kurių kiekviena yra labai skirtinga. Pradedantiesiems patiks tokios upės kaip Merkys ar Žeimena, kur galima pasimėgauti gražiais vaizdais ir nereikia baimintis, jog už kiekvieno posūkio – kliūtis. Ieškantys ekstremalesnio laisvalaikio, renkasi plaukimus Ūla, Grūda, Vilnele. Lietuvoje taip pat galima leistis į baidarių žygius po ežerus. Tam puikiai tinka Ignalinos rajonas, kur galite išbandyti daug skirtingų maršrutų.

Priklausomai nuo to, kur plauksite, galima pasirinkti ir nakvynės vietą. Dažniausi pasirinkimas – sodybos nuoma arba baidarės su nakvyne palapinėse stovyklavietėje. Rinkitės tokį poilsį, kuris Jums labiau patinka ir ką galime rasti šalia Jūsų pasirinkto maršruto.

Ką pasiruošti nakvynei?

Dažniausia nakvynė sodyboje yra kiek paprasčiau. Ten galima rasti elektrą, dušą, vandenį. Tačiau kai kur reikia atsivežti savo rankšluostį, patalynę, indus. Tačiau daugybė baidarininkų mielai lieka nakvoti stovyklavietėse, kur galima puikiai praleisti laiką ir pasimėgauti gamta.

Tačiau jeigu šiemet Jūsų baidarės su nakvyne stovyklavietėje, verta žinoti, kaip pasiruošti tokiai nakvynei. Pirmiausia, nepamirškite pasirūpinti patogia vieta miegui. Tam reikės kokybiškos palapinės, kuri nepraleidžia drėgmės. Taip pat pasirūpinkite šiltu miegmaišiu arba pripučiamu čiužiniu, kurį galima patiesti į palapinę, kad miegoti būtų minkščiau. Tokiam stovyklavimui taip pat labai svarbu pasirūpinti priemonėmis nuo uodų. Jeigu stovyklavietėje nebus vandens, jį taip pat reikėtų atsivežti. Nepamirškite indų, maisto, higienos reikmenų. Beje, šiandien kai kuriose stovyklavietėse jau yra ir elektra, kai kur galima rasti netgi šaldytuvus, dušus ir kt.

Ką pasiimti į baidarę?

Baidarės yra puiki pramoga, tačiau jai reikia pasiruošti. Jeigu retai plaukiate baidarėmis, nepamirškite, kad visuomet egzistuoja tikimybė apsiversti arba prisemti vandens į baidarę. Todėl visi daiktai turėtų būti apsaugoti nuo vandens. Geriausia tam tinka neperšlampami maišai. Pasiimkite  su savimi maisto, vandens, rankšluostį, atsarginius drabužius, jeigu nutiktų kažkas netikėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *